Soutěže

 

Náš sbor pravidelně každý rok pořádá dvě soutěže. První je ta důležitější, jedná se o Memoriál Jana Dřínka a Karla Herolda. Zde si připomínáme 2 nejvýznamnější osobnosti našeho sboru. Druhou soutěží je Faraónský běh na Zelenou horu. Pokud máme nějaké výročí, tak zajišťujeme i další soutěže. Například Okrskovou soutěž Dospělých nebo Okresní kolo hry Plamen.

V sobotu 16.9.2023 se můžete těšit na již 20. ročník Memoriálu Jana Dřínka a Karla Herolda v požárním útoku ,,klasika´´. Jako každý rok se akce koná na ovále vedle Zimního stadionu ve Žďáře nad Sázavou. Těšit se můžete na spoustu skvělých požárních útoků, doprovodný program, skákací hrad pro děti a bohaté občerstvení. Této akce se pravidelně účastní kolem 30 družstev mužů a žen. 

Cílem této soutěže je nejen soutěž samotná ale hlavním cílem je vzpomenou na dvě velké osobnosti českého hasičstva. Tuto soutěž si nenechají ujít nejen soutěžní družstva ale i spousta vysokých představitelů hasičského hnutí. Soutěž je rozdělená do třech kategorií - muži, ženy a veteráni. Každá kategorie má pro vítěze Putovní pohár a pro věchny je spousta věcných cen, které věnují naši partneři.

Zde jsou potřebné informace o konání akce:

 

Před 18 lety dostal dnes již náš bývalý starosta myšlenku uspořádat ojedinělou soutěž. Vzor byl v odkaze starých Faraónů, kteří svou sílu před svými poddanými dokazovali fyzickou zdatností v podobě běhu na pyramidy. Tuto myšlenku přenesl do dnešní doby a vytvořil soutěž Faraónský běh na Zelenou horu. Zde soutěží každý sám za sebe. Cílem je v co nejkradším čase vyběhnout cca 80 schodů na Zelenou horu. V počátcích se cílilo i na členy Zásahové jednotky, ale nakonec se soutěž hlavně zaměřila na Mladé hasiče. Zúčastnit se však můžou i dospělé osoby. Soutěž je rozdělená do spousty věkových kategorií. A také je vyhlašován absolutní vítěz s nejnižším časem,který získá na rok putovní pohár. Letos se soutěž koná 23.9.2023.

 

 

 

Zde jsou potřebné informace o konání akce: