O sboru

O sboru

Sbor dobrovolných hasičů ve Žďáře nad Sázavou 2 - Zámek byl založen roku 1886. Jednou ze zakladatelek byla hraběnka Clam - Gallasová, majitelka zdejšího Zámku. Sboru dala do užívání i první Hydrofon - koňespřežná stříkačka, která je naší chloubou i dnes.

Po 133 letech má náš sbor 132 členů. Kromě historické koněspřežné stříkačky, sbor vlastní i historický vůz PRAGA z roku 1941. Pro fungování a zajišťování akcí využívá 9-ti místní dopravní automobil Wolksvagen a zaplachtovaný přívěs.

Před dvěma lety začal sbor s pomocí města Žďár nad Sázavou stavět sportovní hřiště pro potřeby mladých hasičů a dorostenců. Toto hřiště se nachází v Zámku na ulici Dvorská.

Od roku 2004 je zásahová jednotka zařazena do režimu JPO 2/1, tím je předurčena na všechny možné zásahy s výjezdem do 5-ti minut od vyhlášení poplachu. K dispozici má automobilové cisterny a chemický přívěs.

Každý rok pořádáme dvě hasičské soutěže, taneční zábavu, sběr železného šrotu a elektroodpadu. Pomáháme se zajišťováním různých akcí v areálu Zámku nebo ve Žďáře samotném. Zúčastňujeme se i různých akcí u okolních sborů.