19. ročník Memoriálu Jana Dřínka a Karla Herolda

18.09.2022

Máme za sebou 19. ročník Memoriálu Jana Dřínka a Karla Herolda. Tato soutěž se uskutečnila 10.9.2022 na Víceúčelové dráze u zimního stadionu, její naplní byl požární útok ,,klasika´´. Po roce se sem sjelo celkem 23 týmů, 15 družstev mužů a 8 družstev žen. Za domácí sbor se představila 2 družstva - muži a veteráni. V ženské kategorii se nejlépe zadařilo hasičkám z Nového Veselí. Jejich čas útoku byl 53,12s. V mužské kategorii po roce opět uspěli hasiči z Chlumětína, čas jejich útoku byl 40,91s. Oběma týmům byly na rok propůjčeny Putovní poháry Jana Dřínka. Do veteránské kategorie se přihlásil tým z Okrsku Velká Losenice a domácího sboru Žďár nad Sázavou 2 – Zámek. Obě družstva splnila podmínku věkového průměru družstva nad 60 let. Lépe se požární útok povedl družstvu Okrsku Velká Losenice, jejich čas byl 78,93s. I jim byl na rok propůjčen Putovní pohár Karla Herolda.

Během soutěžení se pozvaní hosté odebrali na místní hřbitovy, aby zde zavzpomínali na velké hasičské osobnosti - Jana Dřínka a Karla Herolda. Položením kytice a zapálením svíčky jim vzdali úctu a hold.

Po soutěžní části, vystoupila žďárská skupina Flamberg, aby předvedla své umění historického šermu. Pro děti byl k dispozici skákací hrad a pro všechny bohaté občerstvení.

Poděkování patří všem sponzorům, kteří tuto akci podporují. Díky i všem hostům, kteří přijali naše pozvání. A samozřejmě díky i všem hasičským družstvům, kteří se soutěže účastnily.

Děkujeme všem, vaši hasiči ze Zámku.

Další fotografie naleznete zde.

Zpět na přehled novinek