Sběr železného šrotu a elektroodpadu

17.05.2021

SBĚR  ŽELEZNÉHO  šrotu a ELEKTRO odpadu

 

Vážení spoluobčané,

 

dobrovolní hasiči zámeckého sboru připravují na sobotu 12. června 2021 v době od 07.30 do 14.00 hod v těchto částech města Žďáru n. S. (2, 5, 7) pravidelný sběr železného šrotu a vyřazených elektro spotřebičů. Doporučujeme shromáždit odpad před svůj dům nejlépe až v sobotu 12.6 po 7 hod; máte-li možnost ponechat odpad na svém pozemku za brankou, předejdeme riziku zcizení nebo vybírání jen těžkých kusů či barevných kovů jinými skupinami osob, které se na likvidaci odpadů s hasiči nepodílí. Objemný nebo těžký odpad např. ze sklepů, půd či garáží si vyneseme sami; v tomto případě nás informujte předem telefonicky na čísle 721 064 978 nebo v průběhu soboty na tel. 721 064 978 nebo 775 678 794. Kromě železného odpadu je možné odvést i elektroodpad jako jsou lednice, mrazáky, televize, rádia, monitory, počítače, mikrovlnné trouby, sporáky, pračky, sušičky, myčky, pečící zařízení, elektrická topidla, elektrické nářadí, akumulátory, stroje a zařízení, vysavače a veškeré domácí elektrické či bateriové spotřebiče. Naopak nemůžeme likvidovat klasický nebezpečný odpad – žárovky, zářivky, výbojky, barvy-laky, baterie, cartridge z tiskáren a další běžný nekovový odpad z domácnosti. 

Zpět na přehled novinek