JSDH

JSDH

Jednotka sboru doborovlných hasičů Žďár nad Sázavou 2 má své vlastní stránky na adrese www.po-zdarns.cz

 

Jednotka dobrovolných hasičů města Žďár nad Sázavou je zařazena do režimu JPO II/1, která je předurčená na dopravní nehody s výjezdem do 5-ti minut jedním sloužícím družstvem.
Služby jsou rozdělené na 3 směny po týdenních službách družstva v počtu 1+3.
Hasičem města Žďár nad Sázavou se může stát občan, který dovršil 18-ti let a je trestně bezúhonný, zodpovědný a plnit podepsané dohody s městem.

Sbor dobrovolných hasičů ve Žďáře nad Sázavou 2 - Zámek byl založen roku 1886. Jednou ze zakladatelek byla hraběnka Clam - Gallasová, majitelka zdejšího Zámku. Sboru dala do užívání i první Hydrofon - koňespřežná stříkačka, která je naší chloubou i dnes.

Po 133 letech má náš sbor 132 členů. Kromě historické koněspřežné stříkačky, sbor vlastní i historický vůz PRAGA z roku 1941. Pro fungování a zajišťování akcí využíví 9-ti místný Dopravní automobil Wolksvagen a zaplachtovaný přívěz. 

Před dvěma lety začal sbor s pomocí města Žďár nad Sázavou stavět sportovní hřiště pro potřeby Mladých hasičů a Dorostenců. Toto hřiště se nachází v Zámku na ulici Dvorská. 

Od roku 2004 je zásahová jednotka zařazena do režimu JPO 2/1, tím je předurčena na všchny možné zásahy s výjezdem do 5-ti minut od vyhlášení poplachu. K dispozici má automobilové cisterny a chemický přívez.

Každý rok pořádáme dvě hasičské soutěže, taneční zábavu, sběr železného šrotu a elektroodpadu. Pomáhamé se zajišťováním různých akcích v areálu Zámku nebo ve Žďáře samotném. Zúčasťňujeme se i různých akcích u okolích sborů.