Funkcionáři

Funkcionáři

Starosta sboru:  Marek Entlicher
Náměstkyně starosty:  Bc. Ludmila Zemanová
Velitel sboru a jednotky PO:  David Partl, DiS.
Zástupce velitele:  Václav Ležák
Hospodářka sboru:  Hana Vokounová
Vedoucí mládeže:  Martin Čahák
Kronikář sboru:  Mgr. František Sládek
Další členové výboru Jan Dřínek
Jan Fiala
Zdenek Jonák
Josef Němeček
Lukáš Milota
Revizní rada Oldřich Uhlíř
Anna Hásková
Čeněk Švastal

Sbor dobrovolných hasičů ve Žďáře nad Sázavou 2 - Zámek byl založen roku 1886. Jednou ze zakladatelek byla hraběnka Clam - Gallasová, majitelka zdejšího Zámku. Sboru dala do užívání i první Hydrofon - koňespřežná stříkačka, která je naší chloubou i dnes.

Po 133 letech má náš sbor 132 členů. Kromě historické koněspřežné stříkačky, sbor vlastní i historický vůz PRAGA z roku 1941. Pro fungování a zajišťování akcí využíví 9-ti místný Dopravní automobil Wolksvagen a zaplachtovaný přívěz. 

Před dvěma lety začal sbor s pomocí města Žďár nad Sázavou stavět sportovní hřiště pro potřeby Mladých hasičů a Dorostenců. Toto hřiště se nachází v Zámku na ulici Dvorská. 

Od roku 2004 je zásahová jednotka zařazena do režimu JPO 2/1, tím je předurčena na všchny možné zásahy s výjezdem do 5-ti minut od vyhlášení poplachu. K dispozici má automobilové cisterny a chemický přívez.

Každý rok pořádáme dvě hasičské soutěže, taneční zábavu, sběr železného šrotu a elektroodpadu. Pomáhamé se zajišťováním různých akcích v areálu Zámku nebo ve Žďáře samotném. Zúčasťňujeme se i různých akcích u okolích sborů.