Pro letošní rok to vedoucí vymysleli trošku jiným způsobem. Chtěli, aby si jak mladí hasiči, tak starší hasiči přišli na své. Proto vymysleli rozdílné programy. Naši nejmenší vyrazili ve středu 27.7.2016 autobusem do Jihlavy, kde je čekala návštěva místní Zoo. Všichni byli nadšení a nevěděli, co by chtěli vidět dřív. Ještě že měli s sebou ty vedoucí, kteří je usměrňovali a udávali směr… Samozřejmě se všichni nejvíc těšili na obrovský dětský koutek, který však byl až na konci areálu. Tím pádem to byli samé otázky „a kdy už tam budeme“, a tak. Viděli jsme spoustu zajímavých zvířat, které jsme doposud neviděli, no prostě paráda. Při cestě ven z areálu nesměla chybět zastávka u Suvenýru, kde si snad každý přišel na své. Tímto však náš výlet neskončil. Přesunuli jsme se na náměstí, kde se nacházelo Strašidelné bludiště. Všichni jsme byli v očekávání, jaké to asi bude. Samozřejmě se nikdo nebál… bylo nám dokonce umožněno jít dvakrát, což všichni uvítali.

Zpáteční cesta na autobus nás zastihl obrovský slejvák… naštěstí byli všichni vybaveni pláštěnkami, až na vedoucí. Po cestě naštěstí přestalo pršet, za což jsme byli vděční, jelikož nás čekal ještě program v hasičárně. Když jsme dorazili, nachystali jsme si všichni své pelíšky, a mohli jsme vyrazit chystat oheň, na kterém jsme si opekli špekáčky. Postupně se všichni v opékání vystřídali a následně si na dvoře vytvořili dvě skupinky, a každá si vymyslela vlastní hru, kterou by si chtěly zahrát. Během večera k nám zavítal i čtyřnohý přítel našeho vedoucího, který se chtěl do her taky zapojovat.

Když se začalo stmívat, přesunuli jsme se do hasičárny, kde jsme zkoukli dětskou komedii. Vedoucí nás chtěli vytáhnout ještě na stezku odvahy, ale když viděli, že polovina dětí po komedii už spí, tak nám pustili ještě jednu na uspání. Všichni jsme spali jak zabitý, až do rána. Když jsme se ráno probrali, už na nás čekala snídaně a teplý čaj. Poté jsme se pomalu začali balit, a už si pro nás začali chodit rodiče.

Bylo to velmi pěkných 24 hodin s mladými hasiči.

 

A co čeká Starší hasiče a dorostence? Na to si musíte ještě chvilku počkat…