Máme za sebou jeden další náročný soutěžní víkend, kdy v sobotu ve večerních a nočních hodinách jsme se zúčastnili soutěže v Hamrech nad Sázavou, v požárním útoku mladších a starších mladých hasičů, nazvanou Srandamač. Mladší vybojovali krásné 5. místo, kdy předvedli opravdu sympatické dva výkony bez zbytečných chyb. V kategorii starších byli naši mládežníci po prvním kole na třetím místě, kdy zaběhli čas 23,49. V druhém kole se ale před nás dostalo družstvo z Jam a tak, když si první dvě místa vybojovali krásnými výkony obě družstva Hamrů, tak na nás zbyla „bramborová“ medaile. Soutěžilo se také v kategorii dospělých (vedoucích MH), tam jsme s nepříliš standartní sestavou vybojovali 5. místo, ale hlavně jsme pobavili diváky i rozhodčí. Soutěž nabývá rok od roku na kvalitě a proto zázemí i prostředí bylo perfektně připraveno a ze soutěže si přinášíme opravdu mnoho krásných zážitků a už se těšíme na další ročník.

V brzkých ranních hodinách odjížděl Marek s Lukym na krajskou soutěž dorostenců do Třeště. Lukymu se podařilo 100m překážek, kde se umístil na 5. místě, ale bohužel po pádu hasícího přístroje na dvojboji, to bylo celkové 7. místo, ale i to je krásný výsledek a věříme že příští rok se pojede opět.

V neděli taky po krátkém zastavení se doma, jsme se opět sešli s našimi staršími na hasičárně a čekalo nás 7. kolo RCMka v Měříně. Po noční soutěži byla sice znatelná únava, ale i tak zaběhli dva pěkné pokusy, kdy jsme si půjčovali strojníka jako náhradu za Lukyho. Na krátké savice z toho bylo 9. místo s časem 20,07 (rychlejší terč měla Betynka za 18,83), a tak i další +3 body. Na dlouhé savice byl sice čas lepší 19,41 (rychlejší terč opět Betynka 18,76), ale konkurenti nás odsunuli na 14. místo, takže +1 bod.

Po sedmém kole tedy na krátké savice stále držíme 8. místo s 24 body a na dlouhé savice taky beze změny a 13. místo a 15 bodů

Další kolo a prozatím před přestávkou poslední nás čeká v Netíně další neděli opět od 13:00.