Naši Mladí hasiči a Dorostenci mají za sebou soustředění, které se konalo od pátku 4.5.2018 do pondělí 7.5.2018. Společně s nimi se tohoto soustředění zúčastnili Mladí hasiči z Jam. Přípravy začali již ve čtvrtek, kdy se nakládali veškeré překážky. V den odjezdu v odpoledních hodinách stačilo jen všechny naložit do autobusu a dvou dopravních aut a mohlo se vyrazit. Do Kloboučků u Bučovic všichni dorazili před 19 hodinou. Na programu byla pouze večeře, seznámení s táborem a hra na rozdělení do týmů, které je provázeli celou dobu. Sobotního rána se většina nemohla dospat. Den byl vždy zahájen rozcvičkou, osobní hygienou, snídaní a lehkým úklidem chatek. Hlavní náplní byla příprava na disciplíny hry Plamen, překážky byly již postavený z předchozího dne. Takže celý den se všichni mohli soustředit na pilný trénink. Bylo potřeba i odpočívat. K tomu sloužil odpolední klid. Sobotní večer byl v duchu hry Partičky a za setmění ještě proběhla hra Bludičky. Na nedělní dopoledne čekalo pro Mladé hasiče a Dorostence místo disciplín běh po lese s různými úkoly. Odpoledne byly na programu opět disciplíny. Večer po setmění si všichni v lese zahráli hru s názvem Pašerák a pak se všichni přesunuli k táborovému ohni, kde si mohli opéct špekáček. Následující ráno už nebyla většina čilá. V plánu byla soutěž v disciplínách, které všichni pilně trénovali, aby bylo vidět co vše se stihli naučit. Po obědě se zbývalo jen sbalit nastoupit do autobusu a hurá domů.
I přes to, že to bylo náročné jak pro děti tak pro jejich vedoucí, toto soustředění splnilo svůj účel.