Za chladného počasí se 8.10.2016 v Mostišti uskutečnilo první kolo nového ročníku hry Plamen a Dorostu. Sjelo se opět spousta družstev, celkem 30 družstev mladších hasičů a 33 družstev starších hasičů. Na tomto prvním kole se měřili síly v disciplínách Štafeta dvojic, Štafeta 4x60m a Závod požární všestrannosti. My, jak už bylo zmíněno v předchozím článku, jsme měli velké zastoupení. V kategorii mladších 2 družstva a ve starší kategorii 1 družstvo. Měli jsme to velmi těžké, jelikož jsme v mladších měli skoro samé nováčky, takže u výsledků jsme se nemohli divit. Musí se jim ovšem uznat velká snaha, kterou během závodění předváděli. U starší kategorie se nám dařilo, až na jednu chybu při štafetě 4x60m, kde se musel vracet ke spadlému hasicímu přístroji a vteřiny už naskakovaly. Celkově se mladší umístili na 21. a 29. místě a starší na 7. místě za což jim gratulujeme.

V odpoledních hodinách přišli na řadu Dorostenci. Zde jsme měli velké ambice. A myslím, že můžu říct, že nás vůbec nezklamali a předvedli skvělé výsledky. Družstvo smíšených dorostů obsadilo trochu nepopulární 4. místo a mezi jednotlivci to ovládl Lukáš Mach, který zaběhl skvělý závod. Mezi jednotlivkyněmi překvapila Dana Drdlová a Nikola Šustrová, když obsadili krásná druhá místa ve svých kategoriích. Zkusil to i Vojtěch Brabec, kterého zlobila noha, i přesto to zvládl a doběhl na 5. místě ve své kategorii.

Všem za předvedené výkony děkujeme a přejeme jim, aby se jim na druhém kole, které bude na jaře dařilo a umístili se na předních místech.