Dne 20.5.2015 v „Den Petra“ nás navštívili naši kolegové z Francie a Lucemburska v doprovodu příslušníků HZS hl. m. Prahy a paní PhDr. Tesařové. Naše společná cesta směřovala hned k obchodní škole, kam jsme všichni přišli vzdát úctu a respekt, činu Petra Vejvody, kde mu byla na památku odhalena pamětní deska. Po slavnostním odhalení pamětní desky nás přijal pan starosta města na staré radnici. Poté naše cesta směřovala do naší hasičské zbrojnice, kde jsme našim kolegům předvedli naší současnou i historickou techniku, kterou sbor disponuje a pak je starosta provedl zbrojnicí s odborným výkladem. Svojí návštěvou nás poctila i paní hraběnka Tamara Kinská, se kterou jsme společně poseděli ve zbrojnici a poté nás na oplátku pozvala do svého zámečku a na prohlídku zahrad. Po prohlídce celého areálu zámku jsme se přepravili do Přibyslavi, kde nás čekal společný oběd v hasičském hotelu Přibyslav. Po obědě jsme se vydali do CHH v Přibyslavi a na prohlídku muzea. Po prohlídce muzea nás přijali také místní dobrovolní hasiči. Na závěr nás už pouze čekala prohlídka našeho KOPIS v Jihlavě, kde jim vedoucí tohoto oddělení plk. Mgr. Jiří Němec ve stručnosti představil celý náš kraj a složky IZS. Po celou dobu návštěvy také probíhala ke „ Dni Petra“ akce na Pilské nádrži, kde celou dobu asistovalo jedno výjezdové družstvo s CAS 15 MB, kde byla přítomna většina žáků žďárských škol.