korespondance-2015-mozaika

Tento týden se v prostorách zámku rodiny Kinských konal třídenní ( 3. – 5.7. 2015 ) mezinárodní festival tance a pohybového divadla s názvem KoresponDance. Na tomto festivalu vystupovalo Divadlo bratří Formanů /Forman Brothers‘ Theatre (CZ) | Pierre Nadaud & Cie Beau Geste (FR) | Béatrice Massin (FR) | Compagnie de l’estuaire (CH) | Jordi Galí (ES/FR) | Jean Gaudin & Sebastien Fournier (FR) | Nathalie Tacchella (CH) | Petra Fornayová (SK) | Halka Třešňáková & Jan Bárta (CZ). Vystoupení se konaly také na Skate parku ve Žďáře nad Sázavou a v amfiteátru v areálu Pilák u Pilské nádrže. Letošním hlavním vystoupením byl tanec s plošinou.

Kvůli velkým vedrům členi zásahové jednotky kropili pozemní komunikaci, aby se z ní neprášilo a vytvořili také místo pro návštěvníky, aby se mohli zchladit hadicí.

Mladí hasiči v neděli 5. července 2015 předváděli svoji činnost veřejnosti na zámeckých zahradách zvaných Forota.

Žďárský deník | KoresponDance

V těchto dnech jednotka také kropila pomocí CAS 15 Mercedes Benz cirkus bratrů Formanů, aby ochladila vnitřní vzduch. Fotky z tohoto kropení dodáme později.