fotbal

Dne 27. června 2015 pořádal sbor dobrovolných hasičů obce Pohledec již šestý ročník klání v „Hasičském fotbale“.
Jen tak pro zajímavost jsou pravidla hasičského fotbalu jednoduchá. Rozhodčí pískne a vhodí míč na hrací plochu. V ten moment pouští hasiči vodu v hadicích a tlakem vody se ho snaží dostat za brankovou čáru soupeře. Hrají se dva poločasy, které trvají dvě minuty. Mužstva si mění strany. A za čtyři minuty toho mají hasiči dost. „V hadicích je vysoký tlak a není legrace je v rukách udržet, natož směřovat proud vody přesně do míče. Přitom musí rychle přebíhat ze strany na stranu,“ upozornil šéf hasičů z Pohledce. Když „fotbalisté“ ztratí kontrolu nad hadicí, voda smáčí diváky. Přínos nového sportu pro hasiče? „Naučí se výborně manipulovat s proudnicí,“ uvedl velitel hasičů z Pohledce Klouda.
Náš sbor ve složení / Marek Prokop, Vojtěch Březina, David Partl, Jan Kostečka, Josef Gončar a Milan Hladík, který nás zachránil svojí účastí v našem družstvu z důvodu zdravotních problémů našeho stálého člena Radima Řehoře / se zúčastnil již po čtvrté.
Po loňském bravurním umístění na 1. místě jsme letos, jako loňští favoriti byli pod velkým tlakem. I letos jsme zúročili naše nabrané zkušenosti a techniku hry, jak na celý turnaj jít a potvrdili jsme naše loňské prvenství, čímž jsme zavítali opět na přední místo tabulky ve finálním zápase s domácím SDH Pohledec, kterým děkujeme za skvělou hru.
Celému družstvu děkujeme za reprezentaci sboru v Novoměstském okrsku. A hlavní poděkování patří SDH Pohledec za skvělou soutěž, která byla opět vedena na špičkové úrovni. I když letos byla bohužel účast družstev slabší, tak se nás i přesto sešlo 12 a všichni jsme si to pořádně užili a již se těšíme na příští sedmý ročník tohoto zábavného klání.

« 1 z 4 »